Teknik Çeviri
Hizmeti

Araştırmalarınız için bilimsel bir makale, teknik şartname, kullanma kılavuzu, nihai ürününüz için patent çevirisi veya sektörünüz ne olursa olsun kusursuz teknik çeviriye ihtiyacınız olduğunda, doğru yerdesiniz; Yet Çeviri’de!.

Yet Çeviri olarak, teknik çevirmen ekibimiz ve alan uzmanı editörlerimizle doğru, eksiksiz, dünya standartlarında ve tam zamanında teknik çeviri hizmeti sunuyoruz. Teknik ve üretim alanlarında deneyim sahibi çevirmen, alan editörü ve anadil editörleriyle çalışmak teknik çeviride başarının altın kuralıdır. Teknik çeviri talep ederken endişelerinizin farkındayız. Endişelerinizden uzaklaşmak, tutarlı, anlaşılır, doğru ve eksiksiz çeviri için Yet Çeviri ile çalışmanın keyfine varın.Teknik çeviri, teknik, teknoloji, bilimsel, metodolojik içeriklerin çevirisinin yapılmasıdır. Teknik içerikli metinler alanlarına özgü çok sayıda terminoloji içermesi sebebiyle, doğru, anlaşılır ve tutarlı bir çeviri olması için ilgili sektörde deneyimi olan uzman profesyonel çevirmenler tarafından yapılmalıdır.

Yet Çeviri teknik çevirmen ekibi, kaynak ve hedef dile ileri düzeyde hakim, ilgili sektörde deneyimli ve terminolojisine aşina profesyonellerdir. Teknik çeviri, ülkeler arası bilgi alışverişinin temel taşıdır. Bilginin doğru aktarılması için her zaman güvenebileceğiniz bir tercüme şirketi ile çalışmanız gerekmektedir.

Ürününüzü global pazarlara mı açmak istiyorsunuz;

  • Fikri mülkiyet haklarınızı korumak için patent çevirileri oldukça önemlidir.
  • Kullanma kılavuzlarının çevirisi, kullanıcıların güvenliği ve memnuniyeti için oldukça önemlidir.
  • İlgili belge ve eğitim materyallerinin çevirisi, bilgi alışverişinin temelini oluşturmaktadır.

Dünya çapında teknoloji kullanımın artmasıyla, kullanım kılavuzları ve kitapçıkların neredeyse dünya üzerinde konuşulan tüm dillere tercüme edilmesi zorunlu hale geldi.  Kaynak metnin içeriğini, orjinalliğini ve tonunu korumak söz konusu olduğunda, teknik çeviri oldukça özenle yaklaşılması gereken bir alandır. Doğru terminoloji ve kelimelerin kullanılmasıyla, belli bir format takip edilerek çevirinin yapılması, teknik çevirinin başarısını arttıran faktörlerdir.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
  • Teknik Çeviri Hizmetimiz
  • Teknik Çeviri Kullanım Alanları
  • Nasıl Çalışıyoruz?

Teknik çevirilerin titizlikle ele alınması gerektiğinin farkında olmamızın yanı sıra neden teknik çeviriye ihtiyacınız olduğunu ve neden gerekli olduğunu da çok iyi biliyoruz. Bilimsel çalışmanız veya ürünleriniz ile dünyaya açılmaya hazırsanız, dünya standartlarında teknik çeviri hizmetlerimizle biz de hazırız!

Teknik çeviriden teknik yerelleştirmeye

Yerelleştirme, ilgili materyalin hedef kitleniz tarafından daha iyi anlaşılması ve benimsenmesi için gerekli uyarlamaların yapılması sürecidir(daha detaylı bilgi için transkreasyon hizmeti sayfamıza göz atabilirsiniz). Teknik çeviride yerelleştirme, hedef kültür hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra hedef ülke ve dildeki uygulamalara ve terimlere de hakim olmayı gerektirir.

Yerelleştirmede, metin kelime kelime tercüme edilmez. Teknik yerelleştirme, hedef kitlenizin ürününüzü/bilginizi tam olarak anlamasına ve benimsemesine yardımcı olur. Bunun sağlanması için, teknik çevirmenin kültürel nüanslara, deyişlere ve hedef dile ileri düzeyde hakim olması gerekmektedir. Teknik yerelleştirme, metinde anlaşılmayan, net olmayan kısımların açıklığa kavuşturulması, hedef kültüre göre kişiselleştirilmesi, okuyan kişinin ilgili metni sanki kendi ana dilinde yazılmış gibi algılamasıdır.

Profesyonel teknik çeviri hizmeti Yet Çeviri ile bir telefon uzağınızda…

Kullanım kılavuzları, kitapçıklar, patentler ve bilimsel çalışmalar Yet Çeviri’nin başarısını kanıtladığı teknik çeviri materyallerinden sadece birkaçıdır. Uzman çevirmen ve editörler tarafından titizlikle hazırlanmış kusursuz bir teknik çeviri arıyorsanız, Yet Çeviri sizin için doğru adres! Sektördeki 10. Yılımızda, uzmanların güvendiği uzman tercüme şirketi olmaktan gurur duyuyoruz.

Teknik Çeviri hizmeti bazı dökümanlar;
Teknik dokümanlar Kullanım kılavuzları Kitapçıklar Teknik Şartnameler Veri dökümleri
Bilimsel Makaleler Mühendislik Makaleleri Tıbbi Makaleler Elektronik Kılavuzlar Teknik Servis Eğitim Kitapçıkları
Bakım Onarım Kitapçık ve Kılavuzları İhale Şartname ve Dosyaları Cihaz Kitapçıkları Katalog Teklif Dosyaları
Mühendislik Dokümanları Projeler Raporlar Yazılım Dokümanları Patentler ve Patent Başvuruları
Online Teknik E-Learning Modülleri Elektronik Kılavuzlar Elektronik Kitapçıklar Araştırma Verileri Eğitim Materyalleri

Tüm teknik içerikli metinlerde kaliteden ödün vermemek, eksiksiz, doğru ve kusursuz çeviri sunabilmek için çok adımlı teknik çeviri süreci izlenir. Doğru terminoloji ve kelimeler kullanılması amacıyla öncelikle sektöre özel terminoloji analizi yapılır. Ürününüzün veya hizmetinizin başarılı olabilmesi için her dilde doğru terminolojinin kullanılması gerekmektedir. Size en az sizin kadar değer veren tercüme şirketiyle çalışmaktan vazgeçmeyin. Yet Çeviri’nin teknik çeviri alanındaki başarılarıyla siz de hedef kitlenize en doğru şekilde ulaşın.

Teknik çeviri genel olarak bir sektöre özgü değildir. Teknik içerikli, kendine ait terminolojisi olan her sektör teknik çeviriden yararlanabilir. Teknoloji, mühendislik, inşaat, tarım, kimya, sağlık, yazılım sektörleri teknik çeviriden sıklıkla yararlanan sektörler arasındadır.

Teknik çeviride tutarlılık oldukça önemlidir. İçeriğindeki birçok detay ve önemli bilginin eksiksiz ve doğru şekilde tercüme edilmesi ve doğru terminoloji kullanımı için kaliteden ödün vermeyiz ve alanının en iyi ve uzman çevirmenleriyle çalışırız.

Teknik içerikli metinlerde gizliliğin sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve yaptığımız sözleşmeler ve aldığımız gerekli önemler ile gizliliğinizi en az sizin kadar iyi koruyoruz.

Teknik Çeviri Avantajlarımız

1. Dünya standartlarında teknik çeviri

Yet Çeviri, teknik çeviri konusundaki başarı ve sürdürmekte kararlı olduğu kaliteli hizmet anlayışıyla sektörün önde gelen tercüme şirketlerindendir. Sektördeki 10 yıllık deneyimiyle, müşterilerine dünya standartlarında çeviri hizmetini adil fiyatlandırma politikası ile sunmayı benimsemiştir. Deneyimli proje yönetimi ekibimiz ile, teknik çeviri taleplerinizin tam istediğiniz gibi, tam istediğiniz zamanda teslim edilmesini sağlamaktadır.

2. Profesyonel çevirmen ekibi

Uzun yıllardır beraber çalıştığımız profesyonel teknik çevirmen ekibimizle 60’tan fazla dilde kusursuz çeviri yapıyoruz. Çevirmenlerimizin kullandığı terminoloji yönetim sistemleri ve çeviri bellekleri ile güvenilir ve hızlı teknik çeviri hizmeti sağlıyoruz. Hangi sektörde olursanız olun, çevirinizin içeriği ve büyüklüğü ne olursa olsun, profesyonel ekibimiz her zaman en güvenilir çözüm ortağınızdır. Tüm projelerinizin kaliteden ödün vermeden, tutarlı ve doğru şekilde teslim edileceğinden emin olabilirsiniz. Çünkü, kusursuz çeviri bizim önceliğimizdir ve teknik çeviride yapılacak en küçük bir hata ciddi sonuçlara mal olabilir.

3. Adil fiyatlandırma

Dünya standartlarında kaliteli çeviri hizmetini adil fiyatlarla sunma politikamız sayesinde müşterilerimizle uzun süreli ilişkiler kuruyor ve onların başarılarına ortak oluyoruz.

Verdiğimiz teknik çeviri hizmetleri

Teknik çeviri konusunda sektörün lider tercüme şirketlerinden biri olan Yet Çeviri olarak, 60’tan fazla dilde kusursuz çeviri hizmetini adil fiyatlandırma ile sunuyoruz. Siz değerli müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için proje yöneticilerimiz tüm soru ve görüşlerinizi, fiyat teklifi taleplerinizi bekliyor.

Teknik çeviride iddialıyız çünkü;

  • Sadece alanında uzman profesyonel çevirmen ve editörlerle çalışırız,
  • Sözlük kullanmak ayrı bir sanattır- araştırma, yaratıcılık, kaynak gösterme ve kaynak sağlamaya önem veririz,
  • Her projede çeviri bellek ve terminoloji yönetim sistemlerini kullanırız.
YET ÇEVİRİ BÜROSUHakkımızda
YET Çeviri yerel ve ulusal çapta birçok çeviri projesinin mimarıdır.
DÜNYANIN HER YERİNEÇeviri Hizmeti
https://www.yet.com.tr/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
NEREDEYİZ?Adres Bilgileri
Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad.
Pehlivanoğlu İş Merkezi No: 52 Daire:7
Kadıköy / İstanbul
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Bizi sosyal medyada takip ederek sektörel haberlerden ve avantajlardan haberdar olun.
YET ÇEVİRİ BÜROSUHakkımızda
YET Çeviri yerel ve ulusal çapta birçok çeviri projesinin mimarıdır.
NEREDEYİZ?Adres Bilgileri
https://www.yet.com.tr/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad.
Pehlivanoğlu İş Merkezi No: 52 Daire:7
Kadıköy / İstanbul
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Bizi sosyal medyada takip ederek sektörel haberlerden ve avantajlardan haberdar olun.

©Copyright by Yet Çeviri Ltd. Tüm hakları saklıdır.

©Copyright by Yet Çeviri Ltd. Tüm hakları saklıdır.