Transkreasyon
Hizmeti

Yet Çeviri olarak, hedef kitlenize ulaşmak için sadece çeviri ve yerelleştirmenin bazen doğru iletişim ve mesajınızı net bir şekilde vermek için yeterli olmadığını biliyoruz. Kelimelerin tek tek tercüme edilmesi ve yerelleştirilmesi, verilmek istenen mesajın, aktarılmak istenen duygunun yerine ulaşması için yeterli değildir. Bu gibi durumlarda, ihtiyacınız olan mesajınızın transkreasyon hizmeti almaktır; yani hedef kitlenizde yankı uyandıran bir mesaj yaratmaktır.

Yet Çeviri, mesajınızın içeriğinin hedef kitleniz tarafından benimsenmesi için, hedef kitlenize, kültürüne, kültürel nüanslarına göre hedef dilde tekrar oluşturulması için en yakın çözüm ortağınızdır. Size sadece çeviri sunmuyoruz; mesajınızı hedef kitlenizi cezbedecek şekilde yeniden yaratıyoruz.

Yet Çeviri yaratıcı çevirmen ekibi, mesajınızı hedef kitlenize ulaştırmak, global pazarda sesinizi duyurmak ve dünyaya açılan kapınız olmak için transkreasyon alanında kendini geliştirmiştir.

Yerelleştirilmiş transkreasyon hizmetleri

Yet Çeviri’nin profesyonel yaratıcı çevirmen ekibi, kaynak dildeki mesajınızı hedef dilde herhangi bir anlam, bağlam, duygu kaybı olmadan ve kültürel özelliklerini de göz önünde bulundurarak yeniden yaratır. Klasik çeviri, kültürel ve dilsel farklılıklardan ötürü yaratıcı metinler için yeterli değildir. Bu gibi durumlarda transkreasyon tercih edilmesi, klasik bir çevirinin sunabileceğinden çok daha fazlasını vaat eder ve tam bu noktada Yet Çeviri’nin yaratıcı çevirmen ekibi devreye giriyor.

Transkreasyon, kaynak dildeki bir mesajın, hedef dile, o dilin ve kültürün gelenekleri, görenekleri, değerlerleri, inançları, deyimleri, deyişleri, mizah anlayışları gibi elementleri göz önüne alınarak tekrar yaratılarak iletilmesidir. Transkreasyon çevirisi ile, hedef kitlenize uyan, kaynak dil ile aynı duyguları çağrıştıran, hedef kitlenizi cezbeden ve marka imajınızı koruyan bir mesaj iletirsiniz.Uzman çevirmenlerimizi seçerken hedef ve kaynak dillerin duygu birikimlerine,dil bilgisine ve kültürüne hakim olacak uzmanlar seçmekteyiz. Bu sayede transkreasyon hizmeti verirken karşılaşabileceğiniz her türlü aksiliğin önüne geçmiş oluruz.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
  • Transkreasyon Hizmetimiz
  • Transkreasyon Kullanım Alanları

Transkreasyon Hizmeti – Transcreation Service

Broşürünüzü, televizyon veya radyo reklamınızı veya tüm websitenizi transkreasyon yaptırmak istediğinizde Yet Çeviri sizin için tek noktadan bu hizmetleri sunan tercüme şirketidir. Transkreasyon hizmeti, yaygın olarak yaratıcılık gerektiren PR, reklamcılık ve pazarlama alanlarında kullanılmaktadır. Ayrıca, günümüzde fenomen haline gelen ve dünyada oldukça ses getiren Türk dizileri için de transkreasyon yapılmaktadır. Ek olarak, kitap ve şiir çevirilerinde de yaratıcı çeviri kullanılmaktadır.

İşin içine çeviri, yerelleştirme ve transkreasyon girdiğinde hangi hizmeti hangi durumlarda seçmeniz gerektiği kafanızı karıştırabilir. Çeviri, içeriğin hedef dilden kaynak dile tercüme edilmesidir ve bazı zamanlarda yazı dilinden bir adım öteye geçmesi beklenir. Burada, kültürel adaptasyon olanağı ile yerelleştirme devreye girer. Transkreasyon ise bir dilden diğerine çevirinin yanı sıra, mesajın hedef dilde de kaynak dilde yarattığı etkiyi, duyguyu yaratması, hedef kitle tarafından özümsenmesi için kullanılır. Çeviri, birçok doküman ve içerik için uygulanabilir iken, transkreasyon şirketinizin tanıtım ve pazarlama faaliyetleri, marka yaratma, müşteri sadakat programları, kurumsal iletişim için sıklıkla kullanılır. Çevirmenler, yerelleştirme uzmanları ve transkreasyon uzmanları çok dilli olsalar da, transkreasyon yaratıcılık, ileri düzey yazım ve ifade kabiliyeti, tanıtım, pazarlama ve reklam bilgisi ve kültürel hakimiyet gerektirir.

Yet Çeviri olarak, müşteri odaklı yaklaşımımızla neye ihtiyacınız olduğunu biliyor ve size en doğru hizmeti en hızlı ve en uygun şekilde sunmak için kendimizi sürekli yeniliyoruz.

Hedef kitlenizle aynı dilde konuşan içerikler hazırlıyoruz..

Yaratıcı çevirmen ve editör ekibimiz, mesajınızı en net, kültürel nüanslara özen göstererek hedef kitlenizi kalbinden vuracak şekilde yeniden yaratmaya hazır. Peki ya siz önünüzdeki dil bariyerini kaldırmaya hazır mısınız?

Transkreasyon, dil bilmek ve diller arası tercüme yapmaktan çok daha fazlasıdır. Transkreasyon uzmanının hem kaynak hem de hedef dile hakim, deneyimli ve profesyonel bir çevirmen olmasının yanı sıra, müşterinin ihtiyaçlarını ve hedeflerini anlaması, hedef kitle, kültür ve pazar hakkında bilgi sahibi olması, hedef dilin kültürel nüanslarını anlayabilmesi, yaratıcı dil becerisine sahip olması gerekmektedir. Transkreasyon uzmanları , ilgi çekici olması ve hedef kitlenizi cezbetmesi için mesajınızı gerekirse en baştan kurgulayan ve hedef kültüre uyarlayan yaratıcı çevirmenlerdir. Transkreasyonun esas amacı, hedef pazarda sesinizi daha yüksek duyurarak, küresel ve kültürel engelleri aşmaktır.

Transkreasyon ekibimiz, geleneksel yazılı çevirmen ekibimizden farklı, kreatif düşünen ve yazabilen, yaratıcı üsluba sahip ve içeriği farklı dillere pürüzsüz ve akıcı bir şekilde aktarabilen anadil uzmanlarından oluşmaktadır. Bu nedenle, içeriklerinizi çevirirken hedef kitlenize bariz bir çeviri, bir yabancı gibi görünmesini engelliyor sanki onlardan biriymiş gibi üretiyoruz.

Transkreasyon, ülkeler arası dil ve kültür bariyerini aşmak için kullanılan bir yöntemdir. Başarılı bir transkreasyon ile, hedef kitleniz sizi daha iyi anlar ve benimser. Mesajınız iletilirken yapılacak küçük bir hata, büyük felaketlere yok açabilir. Küresel pazarlama faaliyetlerinizi güvenli ve karlı bir şekilde sürdürmek için Yet Çeviri’nin yaratıcı çevirmen ekibi sizin en güçlü çözüm ortağınızdır.

Daha geniş kitlelere sesinizi duyurabilmeniz için Yet Çeviri’de 60’tan fazla dilde transkreasyon yapıyoruz. Kusursuz şekilde üretilmiş içeriklerle, marka imajınızı sağlamlaştırmanıza ve marka değerinizi arttırmanıza yardımcı oluyoruz. Yet Çeviri’nin size özel sunacağı transkreasyon hizmeti ile sektörünüzde ve hedef pazarınızda fark yaratacak, ilgiyi üzerinize toplayacak ve markanıza değer katacaksınız.

Transkreasyon hizmeti verdiğimiz içerikler;
Dizi ve Filmler Tanıtım Filmleri Web Siteleri Kitap Çevirileri Şiir Çevirileri
Akademik Makaleler TV Reklamları Radyo Reklamları Online Reklamalar Tanıtım Kampanyaları
Pazarlama Kampanyaları Basın Bültenleri Marka Çalışmaları Broşürler Bannerlar
Kataloglar E-mail Bültenleri Medya& Eğlence Gazete/ Dergi Sunumlar
Ürün Etiketleri Ürün Tanıtımları Lansmanlar Araştırmalar Eğitim Materyalleri
Fuar Materyalleri Organizasyon Materyalleri Sosyal Medya İçerikleri E-Ticaret Girdileri Dijital Pazarlama

Doğru Mesaj

Transkreasyonun en temel amacı mesajımızı hedef kitlelere doğru şekilde aktarmaktır. Doğru ileti her zaman hedef kitle üzerinde ciddi bir etki sağlayacaktır. "Gazoz olma efsane ol" ibaresi doğru mesaj örneğidir. Doğru mesaj transkreasyon ile mümkün.

Kültür Adaptasyonu

Hedef kitlenizin kültürüyle uyuşan ifadeler kullanıp etki yaratmaktır. Her ülkenin veya dilinin kültürel farklıkları önemli değerleri vardır. Bu hizmet ile siz bunları düşünmek zorunda kalmayacaksınız.Sizin yerinize biz yapacağız.

Duygu Adaptasyonu

Her ülkenin belli olaylar vaya iletiler karşısında vermiş oldukları duygusal tepkiler farklı olabilmektedir. Transkreasyon uzmanları hedef ve kaynak dilin sadece dil bilgilerine değil aynı zamanda duygusal süreçlerine de hakimdirler.

Geniş Kitleler

Transkreasyon hizmeti sizin; hizmet,ürün ya da mesajlarınızın çok daha geniş kitlelere en kolay şekilde ulaşmasını sağlar.Daha geniş kitlelere ulaşmak pazar alanınızı genişletecek ve size hem nicelik hem nitelik anlamda birçok avantaj sağlayacaktır.
YET ÇEVİRİ BÜROSUHakkımızda
YET Çeviri yerel ve ulusal çapta birçok çeviri projesinin mimarıdır.
DÜNYANIN HER YERİNEÇeviri Hizmeti
https://www.yet.com.tr/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
NEREDEYİZ?Adres Bilgileri
Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad.
Pehlivanoğlu İş Merkezi No: 52 Daire:7
Kadıköy / İstanbul
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Bizi sosyal medyada takip ederek sektörel haberlerden ve avantajlardan haberdar olun.
YET ÇEVİRİ BÜROSUHakkımızda
YET Çeviri yerel ve ulusal çapta birçok çeviri projesinin mimarıdır.
NEREDEYİZ?Adres Bilgileri
https://www.yet.com.tr/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad.
Pehlivanoğlu İş Merkezi No: 52 Daire:7
Kadıköy / İstanbul
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Bizi sosyal medyada takip ederek sektörel haberlerden ve avantajlardan haberdar olun.

©Copyright by Yet Çeviri Ltd. Tüm hakları saklıdır.

©Copyright by Yet Çeviri Ltd. Tüm hakları saklıdır.