Web Site Çeviri
Hizmeti

WEB SİTE TERCÜMESİ NEDEN GEREKLİDİR?

Globalleşme ve internetin yaygın hale gelmesiyle, ürettiğimiz bir ürün veya hizmetin dünyanın bir ucundan talep görmesi gibi büyük fırsatlar kapımızı çalmaya başladı ve günümüzde web siteleri en değerli pazarlama ve tanıtım aracımız haline geldi. İşte tam da bu nedenle, bizim görünen yüzümüz olan web sitelerimizin hedef kitlemize uygun ve anlaşılır olması gerekmektedir.

Çok dilli bir web sitenizin olması, hem satışlarınız hem de dijital ortamdaki varlığınız üzerinde oldukça önemli bir etki yaratacaktır. Yet Çeviri, tek dilli web sitenizi çok dilli ve kültürlü hale getirip uluslararası pazarlara açılmanıza destek olacak güvenilir çözüm ortağınızdır. Yılların deneyimiyle özümsenmiş web sitesi çeviri hizmetimizde hedef kitlenize en uygun tonu ve kelimeleri seçerek dünyaya açılmanızdaki dil engelini ortadan kaldırıyoruz. Size kalansa, uluslararası pazarlarda büyümenin keyfini çıkarmak.

Web siteniz dünyaya açılan kapınızdır ve sizi uluslararası arenada temsil eder. Dünyaya açılmada ilk engel dil bariyeri olarak görünür ancak günümüzde bundan çok daha fazlası; kültür vardır. Bu nedenle sadece web sitesi içeriğinizin çevirisi iyi ve doğru bir imaj için yeterli değildir. Aynı zamanda, içeriğin yerelleştirilmesi yani hedef kültüre, bölgeye özel hazırlanması gerekmektedir. Yerelleştirme, bir metnin belli bir lokasyona, kültüre, bölgeye ve ihtiyaçlarına göre uyarlanması demektir.

Web sitenizin hedef kültürde istenilen etkiyi yaratmasını sağlamak için deneyimli, konusunda uzman çevirmenlerin yanı sıra, hedef kültür hakkında bilgi sahibi olan dil profesyonelleriyle çalışmanız gerekmektedir. Web sitesi çevirilerinde yalnızca kelime kelime çevirmen yeterli değildir, içerik yerelleştirilmeli ve aynı zamanda içeriğin amacı hedef kültüre uygun şekilde anlatılmalıdır.

Yet Çeviri web sitesi tercümesi ve yerelleştirme hizmetleri kapsamında, web sitesi içeriğinizi hedef dile çeviriyoruz, hedef kültüre adapte ediyor ve yerelleştiriyoruz, dilerseniz sizin için dünyaya açılan pencerenizden en iyi şekilde görünebilmeniz için web sitesi tasarımı yapıp içerikleri yüklüyoruz ve SEO vb. altyapı destekleri sunuyoruz. Kısacası, sizin için hedef kitlenizle aynı dili konuşan ve aynı kültürde olan pazarlama ve tanıtım aracı yaratıyoruz.

Uluslararası pazarlara açılmak, yeni müşteriler kazanmak, web site ziyaretçi sayınızı arttırmak istiyorsanız, web siteniz hangi alanda olursa olsun Yet Çeviri’nin web sitesi çeviri ve yerelleştirme hizmetleri ile bir adım öne geçersiniz. Yapılan araştırmalarda, günde 1 milyardan fazla insan internette surf yapıyor ve kullanıcıların büyük bir çoğunluğu sadece kendi dillerindeki web sitelerine göz atıyor. Bu da demek oluyor ki, çok dilli bir platformunuz olmadığı için milyonlarca potansiyel müşteri sizi es geçiyor. Web sitenizin içeriğinin çevirisi ve yerelleştirilmesi potansiyel müşterilerle buluşmak için en önemli yoldur.

Yet Çeviri, müşterilerinizle aynı dilde ve tonda konuşmanıza aracılık eden web sitesi çeviri ve yerelleştirme hizmetinde uzmanlaşmıştır. Web sitesi çevirilerinde uzmanlaşmış, hedef dile ve kültüre üst düzeyde hakim ve sektörünüzde deneyimli profesyonel çeviri ekibimiz ile dünyaya açılmanıza yardımcı oluyoruz.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
  • WEB SİTE ÇEVİRİSİNDE NELER SUNUYORUZ?

Web site çevirisi kelimelerden çok daha fazlasıdır. Tüm kültürel farklılıkları ve varyasyonları elemine edebilmek için yerelleştirme ile çevirinin bir adım ötesine geçmelidir. Bir içeriğin yerelleştirilmesi, hem dil hem de kültür açısından tam anlamıyla hedef pazara uygun hale getirilmesi demektir. Web sitesi hizmetlerinde çeviriye ek olarak yerelleştirme kullanmamızın ana sebebi, yaşam tarzları, coğrafik referanslar, para birimi, yerel kültür, tonlama, deyişler, şakalar, öne çıkan kişiler, vb faktörlerin her bölgeye göre farklılık göstermesidir. Yerelleştirme ile hedef tüketiciye direk olarak kendi dili ve kültüründe ulaşmayı sağlıyoruz. Yet Çeviri olarak, web sitesi hizmetlerinde oldukça titiz davranıyoruz çünkü web siteniz tam olarak hedef Pazar ile aynı dili konuşmalı, aynı görünmeli ve aynı hissettirmelidir.

Web sitesi çeviri ve yerelleştirme hizmetlerimize ek olarak; şirketinize ait web sitesinin arama motorlarında sıralama kaybı yaşamaması için gerekli tedbirleri de almaktayız. Çok dilli arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmetimizle de daha fazla bulunabilir olmanızı sağlıyoruz. Doğru hedef kitleniz ile iletişime geçebilmeniz için çok dilli web sitenizin SEO çalışmaları da çok dilli olması gerekmektedir.

Şirketinizi ve ürünlerinizi dünya pazarına açmak istiyor ancak dil engeline takılıyorsanız, engelleri aşmak için doğru yerdesiniz; Yet Çeviri’de! Web sitenizi dünya üzerinde konuşulan 60’tan fazla dilde tercüme edebilir ve yerelleştiririz.

YET ÇEVİRİ BÜROSUHakkımızda
YET Çeviri yerel ve ulusal çapta birçok çeviri projesinin mimarıdır.
DÜNYANIN HER YERİNEÇeviri Hizmeti
https://www.yet.com.tr/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
NEREDEYİZ?Adres Bilgileri
Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad.
Pehlivanoğlu İş Merkezi No: 52 Daire:7
Kadıköy / İstanbul
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Bizi sosyal medyada takip ederek sektörel haberlerden ve avantajlardan haberdar olun.
YET ÇEVİRİ BÜROSUHakkımızda
YET Çeviri yerel ve ulusal çapta birçok çeviri projesinin mimarıdır.
NEREDEYİZ?Adres Bilgileri
https://www.yet.com.tr/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad.
Pehlivanoğlu İş Merkezi No: 52 Daire:7
Kadıköy / İstanbul
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Bizi sosyal medyada takip ederek sektörel haberlerden ve avantajlardan haberdar olun.

©Copyright by Yet Çeviri Ltd. Tüm hakları saklıdır.

©Copyright by Yet Çeviri Ltd. Tüm hakları saklıdır.